Filmy samobójstwo, choroba psychiczna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, choroba psychiczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gilbert Grape żyje w Endora – miejscu, gdzie prawie nic się nie dzieje. Jedynym zajęciem policji jest ratowanie autystycznego brata Gilberta – Arnie'ego, który próbuje wdrapać się na pobliską wieżę ciśnień. Opieka nad chorym bratem jest bardzo wymagająca dla Grape'a, zwłaszcza gdy pracuje on dodatkowo w pobliskim sklepie. Wszystko się zmienia, gdy piękna Becky wskutek problemów z samochodem zatrzymuje się w mieście. Gilbert zakochuje się w dziewczynie, lecz zaczynają się pojawiać problemy z wygospodarowaniem czasu na prywatne życie.

Godziny

7,4
Clarissa Vaughan (Meryl Streep) jest nowojorskim wydawcą. Laura Brown (Julianne Moore (I)) jest gospodynią domową żyjącą w latach '70. Virginia Woolf (Nicole Kidman) jest pisarką, którą ogarniają myśli samobójcze. Każda z tych kobiet, jest inna, każda z nich żyje w innej epoce. Łączy je jedna rzecz - książka "Pani Dalloway" napisana przez Virginię...
W 1999 w trakcie strzelaniny w Columbine High School w USA zginęło 15 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są sami Amerykanie? Czy odpowiedź o przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym?


Tym razem cyborg T-800 wraca w przeszłość, by ocalić chłopaka, będącego nadzieją ludzkości, przed znacznie nowocześniejszym modelem.
Obłąkany generał wysyła eskadrę samolotów USA z bombami atomowymi na ZSRR. W Pentagonie chaotycznie pracujący sztab kryzysowy usiłuje zapobiec niemal nieuchronnej wojnie atomowej - na pozór skutecznie: eskadra bombowców otrzymuje rozkaz powrotu, a prezydent przeprasza przez telefon swego pijanego rosyjskiego kolegę. Pomimo to katastrofa zbliża się. Stary inżynier hitlerowski, dr Strangelove, zainstalował bez wiedzy rządu urządzenie do atomowego zniszczenia świata. Uruchamia tą niszczycielską maszynerię i powoduje zmierzch cywilizacji.
Takie gwiazdy jak: Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham i Emma Roberts występują w podnoszącym na duchu filmie o poszukiwaniu spokoju ducha w najmniej spodziewanym miejscu. Czasem to co tkwi w Twojej głowie nie jest tak szalone jak myślisz… co zdecydowanie jest prawdą w przypadku Craiga (Keir Gilchrist). Zestresowany nastolatek dobrowolnie zapisuje się do szpitala dla psychicznie chorych, aby oderwać się na chwilę od codziennych problemów. Nieoczekiwanie zamiast odpoczynku odnajduje mentora (Zach Galifianakis) i nową miłość (Emma Roberts), a przede wszystkim ma szansę zacząć wszystko od nowa. Urzekająca, dowcipna i mądra opowieść o dorastaniu, która jest tak naprawdę całkiem zabawną historią…
Pippa Lee (Robin Wright) to kobieta w średnim wieku, oddana, młodsza żona majętnego wydawcy (Alan Arkin), którego choroba spowodowała, że przeprowadzili się na spokojne przedmieścia. Kobiecie jednak nie sprzyja zbytnio nowa przestrzeń życiowa - wraca myślami do przeszłości, wspomina trudne dzieciństwo. Powoli i spokojnie zaczynają pojawiać się pierwsze objawy załamania nerwowego. Punktem kulminacyjnym staje się zdrada męża.
Historia oparta na biografii malarza Kurta Barnerta. Mały Kurt jest bardzo przywiązany do swojej młodej i niezwykłej ciotki Elisabeth. Jej choroba i jej los wywrą duży wpływ na jego późniejsze, powojenne życie. Jako młody malarz Kurt zakochuje się w pięknej Ellie. Okazuje się, że jej rodzina skrywa pewną mroczną tajemnicę, związaną z losami głównego bohatera… Dodatkowo artystę wciąż dręczą wspomnienia z dzieciństwa, które przypadło na czasy rządów nazistów, a uwielbiany początkowo socrealizm przynosi gorzkie rozczarowanie. Czy ucieczka na Zachód przyniesie mu ukojenie?

Uciekaj!

6,8
7,7
Czarnoskóry chłopak wyjeżdża ze swoją dziewczyną na weekend, by poznać jej rodziców. Miłe spotkanie zamienia się stopniowo w koszmar.
Opowieść o życiu Ludwika II, jednej z najbardziej niezwykłych i tajemniczych postaci w historii Niemiec. Miłośnika sztuki, mecenasa Ryszarda Wagnera i podejrzewanego o szaleństwo ekscentryka, z którego inspiracji powstały takie architektoniczne fantazje jak słynny zamek Neuschwanstein. Ludwik fascynował wielu artystów, w tym także kina. Monarcha stał się m.in. bohaterem znanego obrazu Luchina Viscontiego z Helmutem Bergerem w roli głównej. Najnowsza produkcja poświęcona królowi Bawarii jest mniej mroczna i dekadencka niż dzieło włoskiego mistrza. Jej twórcy – ceniony duet reżyserski Marie Noelle i Peter Sehr (Trudna miłość, Żona anarchisty) – skupili się na tym, by z jednej strony pokazać całą złożoność postaci Ludwika, z drugiej, stworzyć barwne historyczne widowisko. Obraz jest przepięknie sfotografowany (nominowany do Oscara Christian Berger – Biała wstążka) i pełen rozmachu – kosztował 16 milionów dolarów, a zdjęcia do niego powstały w oryginalnych lokalizacjach związanych z osobą króla. W swojej pierwszej głównej roli znakomicie zaprezentował się młody aktor Sabin Tambrea (Powrócić w twe ramiona, Popękana skorupa), dając przekonujący, malowany subtelną kreską portret Ludwika. Za tę kreację został uhonorowany Bawarską Nagrodą Filmową i statuetką niemieckiej New Faces Award.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…